Projektanci

Podkategorie

 • Ciałowicz Tadeusz
 • Erol Jakub

  Jakub Erol (1941-2018) – jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów i autor prawie tysiąca prac. Studiował na Akademii Sztuk pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesora Henryka Tomaszewskiego. Do jego dzieł należą plakaty, ilustracje książkowe czy scenografie teatralne. Specjalizował się w surrealizmie inspirowanym sztuką współczesną. Zdobył ponad 30 polskich i zagranicznych nagród za swoją twórczość, w tym pięciokrotnie za Najlepszy Plakat Roku, w Ogólnopolskim Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, nagrodę podczas The Chicago International Film Festival, a także pięciokrotne wyróżnienia w konkursach plakatów filmowych „The Hollywood Reporter” w Los Angeles.

 • Górka Wiktor

  Wiktor Górka (1922-2004) – polski grafik i współtwórca polskiej szkoły plakatu. Akademię Sztuk Pięknych ukończył w 1952 roku pod okiem Jerzego Karolaka, a następnie zdobywał doświadczenia w pracowniach Tadeusza Kantora i Jerzego Nowosielskiego. Stworzył wybitne plakaty filmowe dla polskich dystrybutorów filmowych i wydawnictw do dzieł takich, jak np. „2001: Odyseja Kosmiczna”, „Spartakus”, „Jeździec bez głowy” czy „Zmierzch Bogów”. Był laureatem polskich i zagranicznych konkursów na plakaty filmowe, w tym Międzynarodowego Konkursu na Plakat Filmowy w Karlovych Warach, Międzynarodowego Konkursu na Plakat Turystyczny w Berlinie czy II Biennale Polskiego Plakatu w Katowicach. W 2000 roku otrzymał także najwyższą nagrodę za wkład w rozwój sztuki graficznej w Meksyku – Medal a la Excelencia Jose Guadalupe Posada. W kraju tym prowadził bowiem przez ponad 20 lat zajęcia z rysunku i projektowania plakatów na meksykańskich uczelniach artystycznych.

 • Gula Basia
 • Jerzmański Jan
 • Kaja Ryszard

  Ryszard Kaja (1962-2019) – polski malarz i grafik, twórca scenografii. W 1984 roku ukończył poznańską Akademię Sztuk Pięknych pod okiem doc. Norberta Skupniewicza. Pracował w polskich teatrach i operach, dla których stworzył ponad 150 scenografii do spektakli operowych, telewizyjnych, baletowych i teatralnych. Stworzone przez niego światy i kostiumy mogli obserwować widzowie teatrów i oper na wszystkich kontynentach. Praca pozwoliła mu realizować jego wielką pasję, jaką były podróże. Tworzył także obrazy techniką malarstwa olejnego i ilustracje książkowe, katalogi i plakaty. Te z cyklu „Plakat Polska” przyniosły mu w ostatnich latach sławę w kraju, a jego dzieła stały się modne i są często spotykane w miejscach publicznych czy hotelach. Zobacz w the Card, co zmalował Rysiek Kaja.

 • Kamiński Jakub

  Jakub Kamiński (ur. w 1986 roku) – polski grafik i ilustrator, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wystawy z jego grafikami prezentowane są w całej Polsce, a także za granicą. Jest laureatem wielu konkursów, w tym Festiwalu Filmowego „Offeliada”, warszawskich „Leica Street Photo” i „Polska ulicznie”, a także nagrody za plakat „Polska 2018” podczas konkursu „Po co nam wolność?” w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

 • Klimowski Andrzej

  Andrzej Klimowski (ur. w 1946 r.) - grafik, malarz, autor filmów animowanych i powieści graficznych. Projektuje zarówno plakaty, jak i okładki książkowe, a jego prace pojawiają się w prasie. Mieszka i pracuje w Londynie. Jako artysta próbuje pokazać swoje wyobrażenia Polski i Wielkiej Brytanii z perspektywy swoich wyobrażeń i własnej tożsamości. Jest wszechstronnie wykształcony. W latach 1968-1972 studiował rzeźbę i malarstwo w St. Martin School of Art w Londynie. W latach 1973-74 uczył się w pracowni plakatu prof.. Henryka Tomaszewskiego, a w następnym roku w pracowni filmu animowanego doc. Kazimierza Urbańskiego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach '80 wykładał grafikę warsztatową i projektowanie graficzne na brytyjskich uczelniach. Obecnie pracuje jako kierownik Visual Communication Programme RCA. Jego grafiki to surrealistyczne i mroczne plakaty kolażowe, inspirowane teatrem, filmem czy operami. Wszystkie ze sztuk, w które się angażuje – od powieści graficznych, przez plakaty, aż po filmy animowane - są specyficzne – ciemne, w klimatach tajemnicy i mroku. Jego prace znajdują się w zbiorach polskich i zagranicznych, m.in.. w Warszawie, Amsterdamie i w Waszyngtonie.

 • Krajewski Andrzej

  Andrzej Krajewski (1933-2018) – polski twórca plakatów teatralnych i filmowych, grafik i malarz. W 1963 ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych w pracowni profesora Henryka Tomaszewskiego. Jest twórcą kilkudziesięciu okładek książek, które tworzył dla państwowych wydawnictw ogólnych i specjalistycznych. Zaprojektował także kilkaset plakatów filmowych i teatralnych oraz o tematyce społecznej. Jego styl ociera się o pop-art i ard deco. Jego afisze utrzymane są w barwnej kolorystyce, przypominają komiksy, w satyryczny sposób opisujące fabułę filmową. Jest także twórcą książki pt. „Skyliner”. Jego prace wystawiane były w Polsce i zagranicą, w tym w Londynie, Sztokholmie, Paryżu, Helsinkach i Tokio

 • Książek Michał
 • Marcelina Amelia

  Amelia Marcelina to reprezentantka młodego pokolenia polskich grafików. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni ilustracji Uniwersytetu Westminsterskiego w Londynie w 2011 roku. Jej prace są rozchwytywane za granicą, a artystka bierze udział w tak ważnych wydarzeniach, jak London Design Festiwal, London Illustration Fair czy D&AD. Jej grafiki pełne są odniesień erotycznych, ale też niepokoju. Artystka inspiruje się swoimi snami, wspomnieniami z dzieciństwa i... chrześcijańską ikonografią. Ta kompilacja sprawia, że jej grafiki wyróżniają się wśród prac młodych artystów.

 • Michałkiewicz Kuba
 • Pągowski Andrzej
 • Renkas Kaja

  Kaja Renkas jest absolwentką katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2004 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem, a studia ukończyła pod okiem Waldemara Węgrzyna. 6 lat później na tej samej uczelni ukończyła doktorat. Prowadzi warsztaty z projektowania i plakatu na uczelniach w USA, Turcji i Walii. Jest zapraszana na najważniejsze imprezy artystyczne na całym świecie. Jej dzieła są mroczne i niepokojące. Posiadają w sobie coś ulotnego, a jednocześnie przypominają o śmiertelności człowieka. Często wykorzystuje motywy zwierzęce. Jest laureatką wielu nagród świata artystycznego. Razem z Ryszardem Kają tworzyła plakaty w ramach cyklu "Kaja dla Kai".

 • Rudzki Jacek

  Projektant graficzny i ilustrator. Jego prace to najczęściej grafiki użytkowe, a także identyfikacje wizualne.

 • Staniszewski Jacek

  Jacek Staniszewski (ur. w 1957 roku) – polski grafik, malarz, a także muzyk. Jest pedagogiem na gdańskiej Akademii sztuk Pięknych. Sam jest absolwentem tej uczelni, którą ukończył w 1984 r. pod okiem profesora Jerzego Krechowicza. Jest twórcą ponad 200 plakatów do spektakli teatralnych, wystaw i koncertów muzycznych. Projektował też okładki płyt polskich zespołów punkowych. Wystawy z dziełami jego autorstwa pojawiały się w Trójmieście, Warszawie, ale też w Niemczech i RPA. Jego grafiki są bardzo charakterystyczne – pokazują m.in.. cielesność człowieka połączoną z przedmiotami codziennego użytku.

 • Świerzy Waldemar

  Waldemar Świerzy (1931-2013) – współtwórca Polskiej Szkoły Plakatu i profesor poznańskiej i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest grafikiem, ilustratorem i plakacistą, a także twórcą sztuki użytkowej. Ukończył krakowską ASP w 1952 roku: malarstwo pod okiem profesora Rafała Pomorskiego, a grafikę u profesora Józefa Mroszczaka. Jego wykładów mogli wysłuchać studenci na Uniwersytetach w Hawanie, Meksyku i Berlinie Zachodnim. Był jednym z najwybitniejszych polskich plakacistów, stworzył ich ponad półtora tysiąca. Większość z nich to afisze teatralne, filmowe, muzyczne i cyrkowe, ale treścią części z nich jest też tematyka społeczna. Świerzy został laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, m.in.. Grand Prix im. Toulouse-Lautreca w I Międzynarodowej Wystawie Plakatu Filmowego w Wersalu, Prix 10. Biennale de Sao Paulo czy Konkursu Plakatów Filmowych „Hollywood Reporter” w Los Angeles.

 • Zasada Jakub

  Jakub Zasada (ur. w 1985 roku) – polski plakacista młodego pokolenia. Jego prace promują filmy niezależne, koncerty czy wydarzenia kulturalne. Pokazywane były na dwóch wystawach indywidualnych – we Wrocławiu i Łodzi, a także podczas 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Wilanowie, Polish Poster Week w Ankarze i na 12. Przeglądzie Sztuki Survival. Prywatnie wegetarianin i miłośnik wszystkich zwierząt, zwłaszcza kotów.

 • Żebrowski Leszek

  Leszek Żebrowski (ur. w 1950 roku) – polski rysownik, grafik, malarz, twórca scenografii i kurator wystaw. Stworzył ponad 400 plakatów, najczęściej o tematyce kulturalnej. Powtarzającym się motywem jest portret, który – jak u Witkacego – jest deformowany, by pokazać psychikę portretowanego. Jego prace pokazywane były na ponad 200 wystawach w Polsce i za granicą, w tym w Bostonie, Mińsku, Sarajewie, Berlinie, Chicago czy Paryżu. Jest laureatem wielu konkursów, w tym Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie i Teheranie i Międzynarodowego Triennale Plakatu w Belgii. 

 • Pozostali

  Nie wszyscy artyści mają bogate w wyróżnienia i nagrody biografie. Nie każdy grafik jest absolwentem ASP. Jednak wielu z nich powinno być zauważonych – ich prace znajdziesz właśnie w tej kategorii. W  sklepie The Card wyróżniliśmy kategorie dla tych artystów, którzy mają w naszej ofercie trzy lub więcej projektów.

Jest 492 produktów.

Pokazano 1-12 z 492 pozycji

Aktywne filtry